Bart Simpson diyor ki,

Sevgili Arkadaşlar,

En önemli konu, deyince aklınıza ne geliyor? Dersler mi?.. Oyun mu?..Anne-baba'ya karşı sevgi ve saygı mı?.. Arkadaşlarla iyi geçinmek mi?.. Yoksa daha bunun gibi sayılabilecek başka şeyler mi?..

Bunların hiçbiri değil. En önemli konu GÜVENLİK'tir. Peki, GÜVENLİK NEDİR? Güvenlik, yaşamın her anında, her zaman güvende olmaktır. İnternette güvende olmaktır, yolda güvende olmaktır, otobüs duraklarında güvende olmaktır, parklarda güvende olmaktır, suda güvende olmaktır; kazalara, yangınlara, kötü kişilere, uyuşturucu ve alkole, silahlara, zehire, hırsızlığa, yabancılara karşı güvende olmaktır. Güvende olmazsak, sağlığımız herhangi bir biçimde tehdit altında olursa, yukarıda saydığımız, derslerin, oyunların, arkadaşların ve bunun gibi diğer şeylerin ne önemi olur ki. İşte o yüzden yaşamımızdaki en önemli şey GÜVENLİK'tir.

 

Bart Simpson

 

Bart Simpson çok haklı. Biz de bu nedenle bu en önemli konuda sizlere sizin güvenliğinizle ilgili bir bölüm  koymaya karar verdik. Bu konuda uzmanların hazırladığı , Oklahoma Üniversitesi'nin çocuk güvenliği ile ilgili Police Notebook (Polis Defteri) adlı sayfalarını kaynak alarak sizler için bu sayfaları hazırladık.

Umarız bunları birkaç kez dikkatlice okur, günlük yaşamınızda bunları uygular ve tehlikelerden daima uzak kalırsınız.

Her zaman güvende kalın!